16. Yönetim Kurulu seçim hazırlıklarımız başladı.
27 senelik tarihine sahip olan derneğimiz bu sene Mayıs ayında 16 tıncı Yönetim Kurulunu seçme hazırlıklarına başladı. Şu anki 15. Yönetim Kurulu Başkanı olarak 25 senelik çalışan ünvanı ile mesleki hayatımda, hayallerimin ötesinde yerlerde ve kişilere hizmet verme şerefine eriştim. Şüphesiz ki OPODER dernek başkanlığı bunların içinde kalbimin özel yerini almış bulunmakta.
İnsan olarak hayatın zorlukları ile herkes kendi başına ve kendine olan sorumluluğu için savaş vermekte. Dernek başkanlığında ise sorumluluğunu aldığınız bir meslek onuru, bir de meslektaş gururu bulunmakta ki ben bu yükü severek şerefli bir şekilde taşıdığıma inanıyorum. Derneğimizin politikasını, görüşünü, değerlerini, hedeflerini ve tarihi başarılarını bu sayfadan sizler ile paylaştım. Dernek başkanlık makamı her zaman mesleğine, kendine sektörüne saygılı, sadık olan başkanları ağırladı.
Başkanlık dönemimde hepimizin bildiği, merkezlerinizde bire bir hissettiğiniz zorlukların çözülmesi adına birçok adım attık. Bunlardan dernek olarak sunula bilinecek ilk Sut sadeleştirmesi ve yeni ürünlerin eklenmesi adına dosyanın TBMM sunulması gözde başarılarımızdandır. Hazır ortez malzemelerin merkezlerimizde satışının açılması, bakanlığın kendi içinde olan sorunlardan dolayı sonlanamamış olsa da Sut listesindeki fiyatların güncellenmesi adına çalışmalarımız, Sözleşmenin 28 Şubat 2019 tarihinde bakanlığa gönderilmesi ve bu yoldaki performansımız bunlardan sadece anımsatma adına örnektir.
Sektörle zorluklarımızın yanı sıra mücadelemizde Derneğimize kazandırmak zorunda olduğumuz saygınlıkta misyonlarımız dan biri idi. Baş ettik, azim ettik, pes etmedik ve Başardıkta!  Mesleğimiz adına maddi ve manevi üstünden geldiğimiz sayısız engeller aştık. Ülke içi yaptığımız çalışmaların gün gelip yeterli gelmeyeceğini erken zamanda farkına varıp, uzun vadeli çalışmalar başlattık ki Uluslararası olan Ortopedi dergileri ile iletişime geçerek bilgi alış verişlerimizin yanı sıra dernekler arası dostluğun temelini attık. Bu dostluklar, azmimiz ve ön görümüz sayesinde, Uluslararası olan Almanya/Leibzig Ortopedi Fuarında stant açarak dergimizin İngilizce versiyonu ile ismimizden bahsedilmesini ve hasta turizminin ülkemize akışını sağladık. Tek yönlü çalışmanın bir noktada tıkanacağının farkında olduğumuz ve Türkiye’mizin tüm komşularından sektörel olarak bilindik olmamız için aynı zamanda 25-28 Haziran Rusya’da düzenlenecek olan kongre fuarında da yerimizi alacağız.
Geleceğimiz….
Tabii ki başarılarımız arasında geleceğimize de inşa etmek oldu. Genç Opoderin kuruluşu sayesinde genç meslektaşlarımıza mesleğimizi tanıtmak, eğitmek ve bir araya gelerek ekip olabilmeleri için fırsatları öğrenci sempozyumlarımızın sağladığı ap-açık ortadadır.  Her sene farklı Üniversitelerde organizasyonu yapılan sempozyuma katılım her sene artarak devam etmekte.
Yönetim Kurulu başkanı olarak şahsıma, ekibime ve derneğimize, meslektaşlarımdan ne mantığımın ne vicdanımın nede kalbimin kabul etmediği suçlamalar altında kaldık. Benim şeref anlayışımın temelinde fedakârlık içinde çalışan hiçbir kişi, ne ağza alınmayacak cümleler ile hedef gösterilmeli ne her hangi bir örgüt üyesi olduğu iddia edilmeli nede mesleğinde bir çalışan olarak kariyer yapmış benim gibi birini çıkarcılık ile suçlanmalı. İtiraf etmeliyim ki üzüldüm ama bu suçlamalar şahsımın ve yönetim ekibimin odaklandığı hedefinden bizi caydırmaya yetmedi. O sahsı hakaretleyici açıklamalarda bile sakinliğini korumayı başaran ekibime teşekkür ederek, bu tarz davranışlarda bulunmuş olan meslektaşlarımı seçmeye/seçilmeye davet etmek istiyorum.
Yönetim kurulu ekibim yukarıda bahsettiğim sektörel hedeflerimizi tutturmanın yanı sıra dernek adına olan hedeflerini tutturmakla kalmayıp eş zamanlı çıtayı her seferinde imkânsız gibi gözüken hedeflere koyarak ilerlediler. Hedefimiz derneğin yüzü olan mekânını güzelleştirmek iken, Merkez yerinin satın alınması derneğimizin güvenirliği adına atılmış en büyük adımdır.  Gene üyelerimize ve tüm sektöre duyuru yapabilmek adına sosyal medya hesaplarının kurulması hedef iken ek olarak, dergimizin basılması sadece göz önünde olan başarılarımızdan örneklerdir. Sesimizi daha net duyurmak, anlamak ve de anlaşmak adına bölge toplantıları organize etmekle kalmayıp, şimdiye kadar sadece teorik toplantı olarak düzenlenmiş olan sorumlu müdür toplantısının uygulamalı eğitim haline getirilmesi; yurt dışı fuar organizasyonu; sempozyum organizasyonlarımız özverili ve meslek aşkı olan bir ekibin imzası olabilir sadece. Derneğimizin tüm geçmişine ait konvansiyonel dosyalama sistemimizin tamamının yeniden sayfa sayfa düzenlenmesi, güncellen dirilmesi ve dijital ortamda korunmaya alınması gönüllü beş kişilik ve 6 aylık çalışma sonucunda elde edilmiştir.  Üyelerimizin her biri tek tek aranarak bilgileri güncelleştirilmiş ve her bir üyemize aidatları ödeye bilecekleri yeni banka bilgileri yazılı olarak bildirilmiştir. Aynı zamanda gene bir ilke imza atarak tavsiye edilen Fiyat listesi hazırlanarak siz değerli meslektaşlarıma sunulmuştur. Ve burada sıralayamadığım birçok şey daha…
Derneğimizin şu an 220’yi aşkın üyesi bulunmakta. Ülkemizde ise mevcut 300 firmanın 100 tanesi üyemiz. Unutmayalım ki güçlü olursak başarı hepimizin başarısı olacak. Hiçbir zaman eleştirilmekten kaçmadık fakat üslubu bilmemiz gerek. Üyeliğe yazılmak fakat aidatları ödememek ile üye olmamak eş değerdir. Güçlü olmak için üye olmak ve üstümüze düşen görevi de laiki ile yerine getirmemiz gerekmekte. Tüm sorularınızı-isteklerinizi, eleştirinizi-övgülerinizi iletebileceğiniz toplantılarımızda tüm sektörümüzde gelecek kişilere kapımız açıktır. Ancak o zaman özellikle doğru eleştirileri yapabiliriz. Aksi takdirde yaptığımız sadece kuru konuşmalardan ibaret kalacaktır. Unutmayalım ki Hareket olmayınca bereket olmaz.
Makamlar, onurunuzu ve şerefinizi koruduğunuz sürece dünyevi hayatta tadına varabileceğimiz GURUR olduğu gibi yanı sıra ebedi dünyada da lezzetlerinden tattırmaya devam edecek Misafirhanelerdir. Buna bağlı olarak bayrağı doğru zamanda bu değerleri koruyup kollaya bilecek emin ellere bırakmak gerekiyor. Bu konuda da 2017 de derneğimize ait tüzük değişliğimiz hakkında yaptığımız açıklamayı hatırlayacaksınız. Değişiklik gören maddelerden biride yönetim kurulu başkanının iki sefer peş peşe toplam 4 seneden daha fazla kurulda başkan olarak görev alamayacağı yönünde.
İlmek ilmek işleye bildiğimiz bu tarihte destek olan tüm üyelerimiz, distribütör, ithalat veya ihracatçı firmalara derneğe maddi manevi destek için tarafımdan arandıklarında geri çevirmeyen tüm dostlarıma öncelikle kendi adıma ve tabii ki derneğimiz adına teşekkür ederim.
Tarihinin altın çağlarını yaşayan derneğimiz, kürsüsünde misafir olan her yönetim, mesleki temelleri atarak inşa etmiştir. Her bir yeni yönetim de bu temelleri en güçlü şekilde muhafaza ederek inşaya devam etmiştir.  Hiç kimse baki olmadığı gibi makamlar da kişilere ait olamaz hiçbir zaman. Önemli olan bizden sonraki nesillere bu mesleki kubbede bayrağı devam taşıya bilmeleri için zeminin hazırlanmasını sağlamak. Bu emekli olduğum anlamına gelmiyor. Değerler korunduğu sürece  OPODER  ne zaman isterse destekleyicileri olacağım.
Tüm sektörümüze son olarak iletmek istediğim ise güçlü, sayılı ve saygı değer olabilmemiz için birlik şart! Teknolojimiz ilerledikçe sorunlar her zaman olacaktır. Bu sorunları çöze bilmek için sadece konuşmanın yetersiz geldiğini bunun yanında emek gerektiğini unutmayalım. Yetkili kurumlar tarafından sektörümüze laik olmayan firmalar tespit edilmekte ve maalesef ki bu firmaların faturası hepimize kesilerek bizlere olan güven eksilmekte. Bunun önüne derneğimiz tek başına geçemeyecektir. Bu yanlışı her bir meslektaşım kendi aynasında tanımalı ve kara lekelerini silmeli.
Yeni nesil meslektaşlarımdan bana gelen en çok soruya buradan herkese yönelik cevap vermek istiyorum: ‘’Bu başarının sırrı ne?’’ Cevabım üç-eS. Öncelikle Sevmek, kendini/aileni/mesleğini sevmeli insan. Sonrasında Saygı; hiçbir işi kötülememeli, ne yapılan işi nede yapan işçiyi. Son olarak ta Samimiyet; gün gelmeyecek ki ödül vermeyeceğim bir samimiyete sahibim. Yeni nesille, yeni nesil şair olan La Edri’nin bir sözü ile son tavsiyemi vermek isterim
‘’Makamlar İnsanlara Değil, İnsanlar Makamlara Şeref Kazandırır.’’
Bu bağlamda sektörümüzdeki tüm meslektaşlarımı  4 Mayıs 2019’da Olağan Genel Kurul seçimine davet ediyorum. Öyle inanıyorum ki sizlerin değerli oyları sayesinde yönetim kurulu en değerli misafirlerini ağırlamaya devam edecek.
Yönetim Kurulu Başkanı olarak sizler ile bire bir vedalaşmak üzere toplantıda görüşme umudu ile…
Saygılarımla
OPODER
15. Yönetim Kurulu Başkanı
Sabri Şahin

0 Yorum

Yorum Yapabilmek İçin Üye olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin TIKLAYINIZ
    Bu haber ile iligli henüz yorum yapılmamıştır

10 Tricks to Reduce Belly Fat

Excess Tricks belly fat is among the most